Kulturni šok i kako ga prevazići

Informativni centar i Euroguidance centar Fondacije Tempus organizuju prezentaciju i vebinar na temu: Kulturni šok i kako ga prevazići.

Prezentacija se održava u utorak, 9. jula u 17 časova u prostorijama Informativnog centra Fondacije Tempus (Terazije 39/I, Beograd). Vebinar se održava u četvrtak, 25. jula u 17 časova

Prezentacija i vebinar su pre svega namenjeni studentima koji se pripremaju za mobilnost na nekom od univerziteta u državama Evrope, ali je otvoren i za druge zainteresovane za temu. Tokom vebinara, učesnici će imati prilike da se upoznaju sa fazama kulturnog šoka, smernicama za njegovo prevazilaženje i adaptiranje na novu kulturu, ali i „obrnutim“ kulturnim šokom koji može nastati nakon povratka sa mobilnosti. U okviru prezentacije i vebinara, predviđeno je vreme tokom kojeg učesnici mogu postavljati pitanja, izneti komentare i diskutovati na temu.

Učešće na prezentaciji i vebinaru je besplatno, a za prijavu učešća potrebno je popuniti kratak prijavni formular u nastvaku.

Prezentacija može biti fotografisana u svrhu informisanja javnosti o događaju.

Pitanja obeležena * su obavezna.